Почетна      Мапа на Сајтот      Контакт Инфо
 
 
Компјутери и компјутерски ситемиПреносни компјутериМониториПринтери и копир апаратиСкенериХардверски компонентиКомпјутерска галантерија
 
Fosbaby Baby Monitor HD 720P, Night Vision * Live HD Video (720P) * Easy "Plug & Pla ...
  ЦЕНА: 5.990,oo денари €
Foscam FN3004H 4CH Mini Network Video Recorder
✔ 4-ch 720P/960P HD IP Camera Access ...
  ЦЕНА: 4.490,оо денари €
Foscam Outdoor HD-IP Camera FI9804W-H.264
Features: Fixed 720p HD Video Quality Megapixel W ...
  ЦЕНА: 7.500,oo денари €
повеќе новитети   
 

Vegas Computers увезува финални производи од компаниите IBM, COMPAQ, HP, DELL. Vegas Computers освен што продава добра марка на компјутери, врши и надградба на вашиот компјутер, како и замена старо за ново ......

Тел. 02/ 25 35 792
vegas@mt.net.mk
Ул." Сава Михајлов 75


e-mail контакт:
vegas@vegas.com.mk

 
 
 
 
   
 


Nextbook 8" Tablet
Aluminium (NEW)

Nextbook M8000NBD (NX008HD8G) • 8`` Tablet • Aluminium • Black • Dual Core CPU • 1GB DDR3 RAM • 8GB ROM • HDMI • Android 4.1 Gingerbread • Multitouch capacitive touchscreen • Resolution 1.024x768 format: 16:9 • 2 MPixels back camera • front camera • Built in microphone and 1W speaker • Wireless network WiFi 802.11b/g/n • Mini HDMI x 1 • Micro USB x 1 • USB 2.0 /HOST • Micro SDHC slot • G Sensor: Gravity acceleration sensor • 3.5mm stereo output • Supports USB 3G dongle • Vibration sensor • Three axis gravity sensors • Built-in audio chip • 1080P HD playback • CPU: AML8726-MX Dual core ARM Cortex A9 /1.5GHz • GPU: ARM Mali-400MP2 GPU • Battery: 3.7v/4300mAh • USB cable • Micro USB power connector

Гаранција: 350 денови
Цена: 4.490,оо денари

 
 
 
 
За превземање на дилерскиот ценовник на VEGAS компјутери задолжително е логирањето подолу:
 
Корисничко име:

Лозинка:
   
помош при најавување
како да се регистрирам?
 
 
Vegas Computers во соработка со MediaDotCom ви препорачува најповолен хостинг за Вашите интернет апликации.
 
STANDARD
500MB, Traffic: 10GB
Email: 500
ADVANCED
1000MB, Traffic: 25GB
Email: 1000
PROFESSIONAL
2000MB, Traffic: 50GB
Email: Unlimited
 
Vegas Computers ви ги препорачува MediaDotCom за изработка на професионални веб решенија и апликации по најповолни цени. За повеќе информации притиснете на овој линк.
 
VEGAS КОМПЈУТЕРИ - СИТЕ ПРАВА СЕ ЗАДРЖАНИ
Изработка - Октомври 2007