Почетна      Мапа на Сајтот      Контакт Инфо
 
 
Компјутери и компјутерски ситемиПреносни компјутериМониториПринтери и копир апаратиСкенериХардверски компонентиКомпјутерска галантерија
 
Fosbaby Baby Monitor HD 720P, Night Vision * Live HD Video (720P) * Easy "Plug & Pla ...
  ЦЕНА: 5.990,oo денари €
Foscam FN3004H 4CH Mini Network Video Recorder
✔ 4-ch 720P/960P HD IP Camera Access ...
  ЦЕНА: 4.490,оо денари €
Foscam Outdoor HD-IP Camera FI9804W-H.264
Features: Fixed 720p HD Video Quality Megapixel W ...
  ЦЕНА: 7.500,oo денари €
повеќе новитети   
 

Vegas Computers увезува финални производи од компаниите IBM, COMPAQ, HP, DELL. Vegas Computers освен што продава добра марка на компјутери, врши и надградба на вашиот компјутер, како и замена старо за ново ......

Тел. 02/ 25 35 792
vegas@mt.net.mk
Ул." Сава Михајлов 75


e-mail контакт:
vegas@vegas.com.mk

 
 
 
 
Сортирање според цена
Нови  Употребувани
 
 


Brother Laserski Printer
HL 2035

Type - Laser
Print Speed - 18ppm Mono
Duplex - Yes
Print Resolution - 2400 x 600dpi
First Print - Less than 10 Seconds
Paper Capacity - Up to 250 sheets
Paper Output - Up to 100 Sheets
Memory - 8MB
Display - 4 LED lights toner, drum, paper and ready
Weight - 6.5 Kg

Гаранција: 24 месеци
Цена: 02 / 2535-792

     
 
 


EPSON All in One
Stylus SX 130

Epson Stylus SX130 (Print, Scan, Copy),A4,
28ppm Blk, 15ppm Clr, USB 2.0, 120 sheets,
Flatbed 600x1200 dpi, OCR,

Гаранција: 12 месеци
Цена: 02 / 2535-792

     
 
 


Multifunctional CANON
PIXMA MP250

Опис: PIXMA MP250 е компактен, достапен и лесен за користење All-In-One уред. Комбинира фотолабораториски квалитет со брзо и супериорно веб печатење, скенирање и копирање на документи.

Карактеристики

    * Печатење, копирање и скенирање
    * ISO брзина од 7.0/4.8ipm моно/колор ESAT
    * 4800dpi резолуција на печатење, 2pl капки мастило
    * 10x15cm фотографии за 56 сек.
    * Easy-WebPrint EX
    * 600dpi резолуција на скенирање со модус Auto Scan
    * Авто-отворање на капакот на касетата за хартија
    * ChromaLife100+

Гаранција: 350 дена
Цена: 02 / 2535 792

     
 
 


CANON-LASER
i-SENSYS LBP 3010

 • 14 ppm моно ласерско печатење
 • Компактен, модерен дизајн
 • Нема чекање со технологијата на брз прв принт (Quick First-Print)
 • Печатење на првиот принт за 8.5 секунди или помалку
 • До 2400 x 600 dpi резолуција на печатење
 • Ефикасна и безшумна работа
 • All-in-One кертриџ


Гаранција: 350 дена
Цена: 02 / 2535-792

     
 
 


Multifunctional CANON
PIXMA MP 140

• Печатење и копирање
документи во моно и
колор,
• Скенирање на 600dpi x 1200dpi
• Печатење фотографии на
4800x1200dpi;
• Печатење од компјутер и дигитални фотоапарати
• Брзо стартување
• Auto-Image

Гаранција: 350 дена
Цена: 02 / 2535-792

     
 
 


CANON
LASER SHOT LBP 2900 B

Опис: Овој компактен канцелариски ласерски печатач испорачува професионални принтови инстантно. Лесен за користење, тивок и половен, тој е совршен моно печатач за Вашата канцеларија.

 • 12 стр/мин моно печатење
 • Инстантно стартување од sleep модус
 • Прв принт за 9.3 секунди
 • До 2400 x 600dpi принт резолуција
 • Половен и безшумен
 • Лесен за користење All-in-Oneкертриџ


Гаранција: 350 дена
Цена: 02 / 2535 792

     
 
 


CANON
PIXMA MP 210

• Печатење и копирање
документи во моно и
колор, до 22/17ppm
• Скенирање на 600dpi
• Печатење фотографии на
4800x1200dpi; 10x15cm за 46 сек.
• Печатење од компјутер и дигитални фотоапарати
• Брзо стартување
• Auto-Image

Гаранција: 350 дена
Цена: 02 / 2535-792

     
 
 


CANON
PIXMA IP4300

Брзо печатење: 10x15cm фотографија за приближно 36 секунди Супериорен квалитет на печатење: макс. 9600x2400dpi Две касети за хартија, вградена единица за двострано печатење, печатење од DVD/CD PictBridge Single Ink систем ChromaLife100 систем за долготрајни фотографии

Гаранција: 350 дена
Цена: 02 / 2535-792

     
 
 


CANON
PIXMA IP1900(NEW)

* 4800x1200dpi резолуција на печатење со 2pl капки мастило
* Печати 10x15cm принтови со фотолабораториски квалитет за приближно 55 секунди
* FINE кертриџиChromaLife100 систем
* A4 принтови без маргини
* Автоматско средување на фотографија (Auto Photo Fix)

Гаранција: 350 дена
Цена: 1.500,oo денари

     
 
 
 
 
 
За превземање на дилерскиот ценовник на VEGAS компјутери задолжително е логирањето подолу:
 
Корисничко име:

Лозинка:
   
помош при најавување
како да се регистрирам?
 
 
Vegas Computers во соработка со MediaDotCom ви препорачува најповолен хостинг за Вашите интернет апликации.
 
STANDARD
500MB, Traffic: 10GB
Email: 500
ADVANCED
1000MB, Traffic: 25GB
Email: 1000
PROFESSIONAL
2000MB, Traffic: 50GB
Email: Unlimited
 
Vegas Computers ви ги препорачува MediaDotCom за изработка на професионални веб решенија и апликации по најповолни цени. За повеќе информации притиснете на овој линк.
 
VEGAS КОМПЈУТЕРИ - СИТЕ ПРАВА СЕ ЗАДРЖАНИ
Изработка - Октомври 2007