Почетна      Мапа на Сајтот      Контакт Инфо
 
 
Компјутери и компјутерски ситемиПреносни компјутериМониториПринтери и копир апаратиСкенериХардверски компонентиКомпјутерска галантерија
 
Fosbaby Baby Monitor HD 720P, Night Vision * Live HD Video (720P) * Easy "Plug & Pla ...
  ЦЕНА: 5.990,oo денари €
Foscam FN3004H 4CH Mini Network Video Recorder
✔ 4-ch 720P/960P HD IP Camera Access ...
  ЦЕНА: 4.490,оо денари €
Foscam Outdoor HD-IP Camera FI9804W-H.264
Features: Fixed 720p HD Video Quality Megapixel W ...
  ЦЕНА: 7.500,oo денари €
повеќе новитети   
 

Vegas Computers увезува финални производи од компаниите IBM, COMPAQ, HP, DELL. Vegas Computers освен што продава добра марка на компјутери, врши и надградба на вашиот компјутер, како и замена старо за ново ......

Тел. 02/ 25 35 792
vegas@mt.net.mk
Ул." Сава Михајлов 75


e-mail контакт:
vegas@vegas.com.mk

 
 
 
 
 
 

HP Elite 8300 USff i3 3240 -3.40Ghz (secondhand)
* Processor i3, 3240 -3.40Ghz * Memory 4 GB ddr3 * Hard Drive 250GB * Intel HD Graphics * Windows 7 pro OA Sticker ....
ЦЕНА 8.290,oo денари

 
 

Dell Optiplex 390 - Desktop G630, 2,70Ghz (secondhand)
* Processor G630, 2,70Ghz * Memory 4 GB ddr3 * Hard Drive 320GB *VGA Onboard*Windows 7 Pro OA Sticker
....

ЦЕНА 5.990,oo денари

     
 

ASUS X540MA Intel Celeron n4000 (NEW)
ASUS X540MA  - Intel® Celeron® N4000 Processor (4M Cache  2.6 GHz)
• 4GB DDR4
• 500GB 5400rpm
• Integrated Graphic ...

ЦЕНА 12.490,oo денари

 
 

HP 7800Pro + 17" HP LCD Tastatura + Maus
* Core2Duo  2.70Ghz * Installed Memory 4 GB DDR3 * Hard Drive 160GB SATA, * Optical Drive Type DVD-RW * Lan Card * VG ...
ЦЕНА 6.150,oo денари

     
 

HP G1 -TOWER (GAMER) Core i5 -4th gen - 4570 (Secondhand)
* Core i5/4th gen/4570/ 3,2 Ghz
* Memory 8 GB ddr3
* Hard Drive 500GB SATA,
* VGA GTX 1050 4GB DDR5
* Optica ...

ЦЕНА 26.490,oo денари

 
 

(GAMER) AMD RYZEN 5 2400G (NEW)
* AMD RYZEN 5, 2400G,3.6Ghz up to 3.9Ghz
* ASUS PRIME A320M-C Motherboard
* 8GB Kingston DDR4 240Mhz ,
* 240SSD + ...

ЦЕНА 32.990,оо денари

     
 

SERVER DELL WorkStation Precision 490(secondhand)
* Intel® Xeon® 3.2GHz/1066Mhz 4MB * 4GB Ram Memory up to 64GB * 160GB SATA 3.0Gb/s 7200 RPM HDD * Intel® chipset * DVD-RW ...
ЦЕНА 10.400,oo денари

 
 

Dell Optiplex 980- I5 Intel (secondhand)
* Intel I5 2nd Generation 3.10 Ghz * Installed Memory 4 GB ddr3 * Hard Drive Capacity 160 GB , * Optical Drive Type DVD RW * ...
ЦЕНА 15.490,oo денари

 
 
HP Elite 8300 USff i3 3240 -3.40Ghz (secondhand)
* Processor i3, 3240 -3.40Ghz * Memory 4 GB ddr3 * Hard Drive 250GB * Intel HD Graphics * Windows 7 pro OA Sticker
Dell Optiplex 390 - Desktop G630, 2,70Ghz (secondhand)
* Processor G630, 2,70Ghz * Memory 4 GB ddr3 * Hard Drive 320GB *VGA Onboard*Windows 7 Pro OA Sticker
ASUS X540MA Intel Celeron n4000 (NEW)
ASUS X540MA  - Intel® Celeron® N4000 Processor (4M Cache  2.6 GHz)
• 4GB DDR4
• 500GB 5400rpm
• Integrated Graphic Card
• Battery 4cell  3000mAh
• 1 x USB 3.1 Type-C/ 1 x USB 3.0
• 1x HDMI
• 1.7kg
• 15.6" HD LED (1366x768)
HP 7800Pro + 17" HP LCD Tastatura + Maus
* Core2Duo  2.70Ghz * Installed Memory 4 GB DDR3 * Hard Drive 160GB SATA, * Optical Drive Type DVD-RW * Lan Card * VGA Onboard * Pci-E Slot

* Monitor HP L1710 - 17" LCD

* Tastatura i Maus (Гратис)
HP G1 -TOWER (GAMER) Core i5 -4th gen - 4570 (Secondhand)
* Core i5/4th gen/4570/ 3,2 Ghz
* Memory 8 GB ddr3
* Hard Drive 500GB SATA,
* VGA GTX 1050 4GB DDR5
* Optical Drive Type  DVD-RW,
* Lan Card
 
 
 
 
За превземање на дилерскиот ценовник на VEGAS компјутери задолжително е логирањето подолу:
 
Корисничко име:

Лозинка:
   
помош при најавување
како да се регистрирам?
 
 
Vegas Computers во соработка со MediaDotCom ви препорачува најповолен хостинг за Вашите интернет апликации.
 
STANDARD
500MB, Traffic: 10GB
Email: 500
ADVANCED
1000MB, Traffic: 25GB
Email: 1000
PROFESSIONAL
2000MB, Traffic: 50GB
Email: Unlimited
 
Vegas Computers ви ги препорачува MediaDotCom за изработка на професионални веб решенија и апликации по најповолни цени. За повеќе информации притиснете на овој линк.
 
VEGAS КОМПЈУТЕРИ - СИТЕ ПРАВА СЕ ЗАДРЖАНИ
Изработка - Октомври 2007